Bank rezerw

Odpowiedzi na pytania dotyczące dziedziny finansów
Pożyczka na raty – coraz popularniejszy sposób finansowania zobowiązań

Popyt na pozabankowe pożyczki ratalne stale rośnie. Nic w tym dziwnego, ponieważ usługodawcy finansowi nieustannie modyfikują swoje oferty, aby były one jak najkorzystniejsze dla klienta. Czym jest pożyczka pozabankowa na raty i dlaczego warto choć raz z niej skorzystać?

Rosnący popyt

Liczne źródła wskazują, że ponad 75% Polaków deklaruje, iż choć raz w życiu skorzystało z oferty firmy udzielającej pożyczki. Takie statystyki już nikogo nie dziwią, ponieważ instytucje pozabankowe oferują produkty równie atrakcyjne, jak banki. Co więcej, warunki na jakich przyznawane są pożyczki pozabankowe są dużo korzystniejsze niż te, udzielane przez bank. Od lat na rynku królują chwilówki, które dają możliwość pożyczenia nawet kilkuset złotych i konieczność zwrócenia zobowiązania w krótkim czasie. Rosnącą popularność odnotowuje się jednak w przypadku pożyczek ratalnych, których warunki udzielenia są bardzo korzystne dla klienta. Czym jest pożyczka ratalna?

Pożyczka na raty

Coraz popularniejsze wśród klientów, pożyczki na raty, dają możliwość pożyczenia nawet 25 tysięcy złotych. To duża suma, która gwarantuje możliwość opłaty nieprzewidzianych wydatków, wakacji czy remontu. Ponadto, instytucje pozabankowe, które udzielają klientom pożyczek, oferują ich spłatę w wygodnych i niewielkich ratach przez okres nawet do 60 miesięcy. Proces weryfikacyjny klienta jest prosty i nie zabiera wiele czasu. Instytucja sprawdza dane klienta oraz jego historię kredytową. Co ważne, na przyznanie pożyczki szansę mają różne osoby, nawet te, znacząco zadłużone w innych bankach. Na rynku dostępnych jest wiele firm pożyczkowych, dzięki czemu klient ma możliwość weryfikacji firmy i dokonania właściwego wyboru. Jedno jest pewne, pożyczka ratalna od firm jak Wonga.pl to korzystny zabieg finansowy, który nie obciąży zanadto domowego budżetu.

Zalety pożyczek na raty

Pożyczka na raty zyskuje swoich zwolenników. Ma ona bowiem wiele zalet, które sprawiają, że jej zaciągnięcie jest możliwie jak najbardziej korzystne dla klienta. Zalety pożyczek ratalnych, jakie wyróżniamy to:

– szybka decyzja pożyczkowa – weryfikacja klienta przebiega szybko, dzięki czemu decyzja pożyczkowa gotowa jest nawet tego samego dnia. Uzyskanie pozytywnej opinii pożyczkowej pozwala na przyznanie pieniędzy. Przelew wykonywany jest w ciągu kliku minut, podobnie jak w przypadku chwilówek;

– wygodne raty – spłata zobowiązania rozłożona jest w długim terminie na wygodne raty;

– mniejsze ryzyko niespłacenia zobowiązania – niskie raty sprzyjają ich opłacie w terminie.